Informacje

Kortez debiutuje za oceanem

Dodano:
Kortez debiutuje za oceanem

fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Jego płyty rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jego koncerty są wyprzedane. Ale to mało: Kortez debiutuje za oceanem. Jego nowa piosenka "Dobry moment" znalazła się na liście przebojów. Numer jeden ostatniego notowania to "Za nas dwoje" Patrycji Markowskiej.

Debiutancki album Korteza "Bumerang" był jedną z najchętniej kupowanych płyt w 2015 i 2016 roku. Nakład albumu przekroczył 90 tysięcy egzemplarzy.

Kolejna płyta "Mój dom" ukazała się w listopadzie. Uwagę zwraca już okładka, inspirowana zdjęciem z płyty "Blues" zespołu Breakout: Kortez idzie, trzymając za rękę syna. Na płycie Breakout Tadeusz Nalepa prowadzi syna, trzymając pod ręką gitarę.

"Dobry moment" to pierwszy singiel i wideoklip promujący nowy album Korteza. W dzień po premierze utwór trafił do grona najpopularniejszych filmów na polskim YouTube. Na liście Top 15 polonijnego Wietrznego radia z Chicago piosenka zadebiutowała na 4. miejscu.

Prace nad nowym albumem trwały 18 miesięcy. Producentem płyty, podobnie jak w wypadku "Bumeranga", był Olek Świerkot. Większość partii instrumentalnych Kortez nagrał z kolegami ze swojego zespołu (Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski). Za teksty odpowiedzialna była Agata Trafalska, która pracowała nad nimi z Kortezem. Pomogli im: Roman Szczepanek (znany z "Bumeranga"), Mateusz Dopieralski (Bitamina) i Maks Kucharski (były współlokator Korteza z duetu Max Fiszer). (PAP Life)

 • Notowanie: 244, niedziela, 18 marca 2018
 • 1
  Sufjan Stevens
  Tamte dni, tamte noce
  The Mystery of Love
 • 2
  Daria Zawiałow
  Plan B
  Jeszcze w zielone gramy
 • 3
  Lianne La Havas
  Twój Vincent
  Starry Starry Night
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic