Informacje

Gwiazda fado zaśpiewa w Polsce

Dodano:
Gwiazda fado zaśpiewa w Polsce

Współpracowała z Lenny Kravitzem, Cesárią vorą, czy Stingiem, z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach. W lutym 2018 roku na dwa koncerty przyjedzie do Polski gwiazda fado Mariza.

Mariza uznawana jest za największą sławę stylu fado, skarbu narodowego Portugali. Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i mega gwiazd pop-rock.

Przez 15 lat muzycznej kariery Mariza z lokalnego fenomenu stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music. Artystka wydała dotychczas sześć autorskich albumów ("Fado em Mim", "Fado Curvo"," Transparente", "Terra","Fado Tradicional", "Mundo"), otrzymała szereg nagród, w tym Latin Grammy w 2007 roku.

Miała okazję współpracować z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak.: Jacques Morelenbaum, Gilberto Gil , Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária vora, Tito Paris czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004r - "A Thousand Years".

Nowy album artystki nosić będzie tytuł "Fado Bailado". Za jego produkcję odpowiada Javier Limon, postać niezwykle ceniona w świecie muzycznym, laureat nagrody Grammy, współpacownik największych słąw, m.in.: Paco De Lucia, Enrique Morente, Diego El Cigala.

W Polsce Mariza zaśpiewa 19 lutego w warszawskim Teatrze Roma oraz 21 lutego w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Fado to narodowy skarb Portugalii, styl muzyczny porównywany z argentyńskim tangiem i hiszpańskim flamenco. Podobnie jak one, fado najczęściej opowiada o ludzkich uczuciach i emocjach. Fado jest muzyką pełną pasji, smutku, zazdrości i żalu. Wśród swoich "muzycznych kuzynów" wyróżnia ją ładunek poezji i tajemnicy oraz zdolność łączenia przeciwnych stanów emocjonalnych - ogromnego bólu, wielkiej radości, okrucieństwa życia z intensywnością miłości. (PAP Life)

 • 09:34 Andrzej Zaucha Bądź moim natchnieniem
 • 09:37 Rodrigo Y Gabriela , Hans Zimmer Palm Tree Escape
 • 09:43 Felix Mendelssohn Symfonia A-dur op.90 Włoska (4)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic