Gwiazdy 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie we wrześniu w RMF Classic

Dodano: wtorek, 2 września 2014 (15:06)

Aż trzej zdobywcy nagrody Oskara za najlepszą muzykę filmową: Hans Zimmer, Gustavo Santaolalla oraz Dario Marianelli pojawią się już we wrześniu na antenie RMF Classic. Artyści przyjadą na 7. Festiwal Muzyki Filmowej, który stacja organizuje wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

 

Zimmer od ponad 20 lat jest jednym z najbardziej rozchwytywanych kompozytorów w Hollywood. Napisał muzykę m.in. do takich filmowych hitów jak „Gladiator”, „Król Lew” czy „Incepcja”. Argentyńczyk Gustawo Santaolalla  ma na swoim koncie aż dwa Oskary  za „Tajemnicę Brokeback Mountain” i „Babel”. Włoch Dario Marianelli  zdobył statuetkę za muzykę do filmu „Pokuta”.  

 

Stacja we wrześniu uruchamia  specjalny program w całości poświęconym atrakcjom Festiwalu Muzyki Filmowej (sobota, godz. 15-17). W nim m.in. spotkania z gwiazdami , zakulisowe ciekawostki, konkursy z biletami na koncerty oraz najpiękniejsza muzyka filmowa.

 

W pierwszą sobotę września swój finał będzie miał plebiscyt  „007 zgłoś się! Lista Przebojów Bondowskich”. Słuchacze RMF Classic przez dwa miesiące wakacji głosowali na 50 utworów pochodzących ze wszystkich filmów o słynnym agencie.  Wyniki ich głosowania stworzą program specjalnego koncertu „007.The Best of James Bond” podczas Festiwalu. Już 26 września w hali Kraków Arena wybrane przez słuchaczy przeboje zabrzmią w nowych interpretacjach znakomitych polskich artystów – między innymi  Justyny Steczkowskiej, Agi Zaryan czy Zbigniewa Wodeckiego.

 

Po zakończeniu FMF, od października,  na antenę RMF Classic powróci - w nowej formule -  Lista Przebojów Muzyki Filmowej.

 

Poza tym od września RMF Classic zmieniło formułę pasma w godz. 10-14. Program nosi tytuł „Pod znakiem zapytania” i będzie konkursem z atrakcyjnymi nagrodami. W nowej odsłonie na antenę wrócą także codzienne, popołudniowe magazyny poświęcone literaturze, designowi, modzie, fotografii  i filmowi.

 

 

Pozostałe informacje prasowe:

 • 02:16 Michael Bublé Cold December Night
 • 02:19 Celine Dion Happy Xmas (War is Over)
 • 02:23 Zakopower Kto nas woła
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 232, niedziela, 10 grudnia 2017
 • 1
  Lianne La Havas
  Twój Vincent
  Starry Starry Night
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Vangelis
  Łowca androidów
  Love Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic