Dla prasy

Kontakt dla Prasy:

Maciej A. Brzozowski

Dyrektor Public Relations
Grupa Bauer Media
Tel. (22) 517 02 57

maciej.brzozowski@bauer.pl

Materiały:

Pobierz logo RMF Classic
(format .EPS)


Informacje prasowe:

Wielkanoc w RMF Classic

Rozmowy o cudzie życia z profesorem Januszem Skalskim, o tajemnicach ludzkiego umysłu z profesorem Jerzym Vetulanim i o sekretach drzew rosnących w ogrodzie maestro Krzysztofa Pendereckiego

Wielkanoc w RMF Classic to spotkania z niezwykłymi ludźmi i wspaniałe wieczorne koncerty.

W Wielki Piątek po południu (14-18) RMF Classic wspominać będzie Krzysztofa Krauzego. Znakomity reżyser odszedł niedawno, a rocznica jego urodzin (2 kwietnia) jest pretekstem do spotkania z przyjaciółmi artysty i aktorami, którzy zagrali w jego filmach. Magda Miśka-Jackowska spotka się z Łukaszem Maciejewskim, Zbigniewem Walerysiem i Romanem Gancarczykiem. Nie zabraknie muzyki z filmów reżysera.

Po godzinie 18.00 stacja przygotowała specjalny repertuar dopasowany do nastroju refleksji i zadumy Wielkiego Piątku.

W Wielką Sobotę przed południem (9-13) Alicja Myśliwiec poszuka recepty na zwabienie do świątecznego stołu całej, nawet tej nieprzepadającej za sobą rodziny. Pomogą jej w tym - Agnieszka Kręglicka – znawczyni kuchni współczesnej i Jerzy Poznański - znawca kuchni dawnej Rzeczpospolitej. 

Czy w naszym mózgu istnieje coś, co ma wpływ na naszą religijność? Czy nauka może wyjaśnić przeżycia natury duchowej?

W sobotni wieczór (17-21) na te – i inne pytania – w rozmowie z Tomaszem Piekarskim   postara się odpowiedzieć profesor Jerzy Vetulani – światowej sławy  neurobiolog i biochemik.  

Wielkanocną Niedzielę (9-13) Dariusz Stańczuk rozpocznie wizytą w Lusławicach, w dworku kompozytora i dendrologa – maestro Krzysztofa Pendereckiego. W audycji rozmowy o duchowości Lusławic, miasteczka, gdzie niegdyś nauczali Arianie, a gdzie dziś na zaproszenie Pana Profesora ormiańskie chóry śpiewają liturgiczne pieśni. Będzie o komponowaniu utworów dedykowanych drzewom i o komponowaniu parku, gdzie aleje tworzą labirynt - symbol zagubienia i poszukiwania...

Kiedy podejmować walkę o czyjeś życie, a kiedy od niej odstąpić?  Co to znaczy stracić pacjenta? Jak to jest uczestniczyć w cudzie? Wieczorem w Wielkanocną Niedzielę (17-20)  Ewa Stanek – Misiąg zaprasza na poruszającą rozmowę z profesorem Januszem Skalskim - kierownikiem Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - Prokocimiu. To jego pacjentem był mały Adaś, cudem uratowany z głębokiej hipotermii.

W Poniedziałek Wielkanocny, przed południem (9-13),  Jadwiga Polus razem z głównym ogrodnikiem Łazienek Królewskich w Warszawie zabierze słuchaczy na niezwykły spacer po budzących się do życia Królewskich Ogrodach.

Poniedziałkowe, wielkanocne popołudnie (13-17) słuchacze RMF Classic spędzą... w lesie! Wiosna to doskonały czas na podpatrywanie zwierząt - jarząbków, lisów, koziołków... Ten niezwykły przyrodniczy teatr będzie można obserwować i podsłuchiwać razem z najlepszymi w Polsce wabiarzami. Tylko oni znają język zwierząt tak dobrze, że potrafią się z nimi porozumiewać. Jak? Sprawdzi Magda Miśka - Jackowska.

W poniedziałek Po 17-stej Urszula Urzędowska udowodni, że w dawnej ludowej tradycji wykorzystywano naprawdę niezwykłe instrumenty a sprawny muzyk grał pięknie na listku, kawałku trawy, kory jak i  efektownie strzelał z bata. Audycja o tym, jak „brzmiały”  poszczególne regiony Polski i dlaczego na wystruganej gałązce z jednym otworkiem (piszczałka wielkopostna) mogli grać tylko najwybitniejsi muzycy?

 

We wszystkie świąteczne wieczory RMF Classic proponuje słuchaczom wyjątkowe koncerty.

W Wielki Piątek o 21. 00 wyjątkowy  album zatytułowany „LUX” wokalnej grupy Voces8, na którym zebrane zostały kompozycje odnoszące się do światła i to na przestrzeni 400 lat historii muzyki: od Thomasa Tallisa po... Massive Attack. Zaprasza Jowita Dziedzic-Golec.

W Wielką Sobotę,  w  „Muzyce spod igły” od 21.00 zabrzmią kompozycje Jeana Christiana Michela. Zaprasza Wojciech Padjas.                                    

W Niedzielę Wielkanocną od godz. 20.00 kolejne spotkanie ze światowej sławy tenorem Piotrem Beczałą. W świątecznym wydaniu Operowej Niedzieli śpiewak opowie o swoim najnowszym albumie „The French Collection”, który usłyszymy tego wieczoru w całości. Zaprasza Jadwiga Polus W Lany Poniedziałek wieczorem (21.00) radować się będziemy wspólnie z Vivaldim doskonale przekomponowanym przez Maxa Richtera!  Posłuchamy nieśmiertelnych  „Czterech pór roku” w zupełnie nowej odsłonie. Zaprasza Jowita Dziedzic-Golec. 

Pozostałe informacje prasowe:

 • 18:02 Randy Crawford Captain Of Her Heart
 • 18:07 Andrzej Kurylewicz temat z filmu "Lalka"
 • 18:09 Marc Shaiman Addams Family - Finale
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 150, Sunday, 24 May 2015
 • 1
  Zbigniew Preisner
  Podwójne życie Weroniki
  Les Marionnettes
 • 2
  Adam Levine
  Zacznijmy od nowa
  Lost Stars
 • 3
  Ramin Djawadi
  Pacific Rim
  Pacific Rim
 • Zobacz całe notowanie »
Maj 2015
- - - - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2015 RMF Classic